Говоримо із школярами про СНІД

  • By admin
  • 02.12.2018
  • Коментування вимкнуто

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему.

СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Саме тому в нашому навчальному пройшов ряд  заходів, присвячений цій проблемі.

Цікавою і надзвичайно повчальною була зустріч учнів 10-11 класів із лікарем-інфекціоністом Луканинець М.В. та директором Іршавського районного центру соціальних служб   для   сім’ї, дітей  та  молоді Вовканич І.М..

Ірина Михайлівна та Мирослава Василівна розповіли старшокласникам  про те, що пандемія ВІЛ та СНІДу дає людству нагідний привід об`єднатися та дати ураженим ВІЛ та СНІДом відчути дієву турботу з боку суспільства. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це день-нагадування про необхідність для сучасного людства зупинити розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу.  На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Станом на 01.10.2018 у ЗОЗ служби СНІДу під медичним наглядом перебувало 144 633 ВІЛ-інфікованих громадянина України, зокрема 46 443 хворих із діагнозом СНІД. Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в Одеській (933,3 на 100 000 населення), Дніпропетровській (823,5), Миколаївській (790,2) областях, м. Київ (477,7), Київській (432,7), Херсонській (426,8) та Черкаській (412,7) областях.

Лікар-інфеціоніст розповіла учням розповісти про реальні та уявні загрози інфікування ВІЛ, а також про те, як захистити від реальних загроз себе і своїх близьких.

Пам’ятаймо, що здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДу!

 

Comments are closed.