Вступ до першого класу-2019

  • By admin
  • 04.04.2019
  • Коментування вимкнуто

Шановні батьки майбутніх першокласників!

 У період з 30.04.2019 по 31.05.2019 Іршавським ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 буде здійснюватись прийом документів та зарахування до 1-их класів дітей, які проживають на закріпленій території обслуговування.

Документи, які необхідно подати:

  1. Заява батьків.
  2. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
  3. Копія та оригінал медичної довідки форма (086-1/о).
  4. Копія та оригінал документа, який підтверджує місце проживання на території обслуговування школою.

До 1 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти, а також діти, які є рідними братами та сестрами дітей, які є здобувачами освіти в цьому закладі чи дітьми працівників цього закладу.

До 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування школи, за результатами жеребкування.

Нормативна база

Конституція України:

Стаття 53.Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…

Закон України “Про освіту”:

Стаття 12. Повна загальна середня освіта
п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України “Про загальну середню освіту”:

Стаття 18. Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.

Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів ” від 13 вересня 2017 р. № 684
Наказ Міністерства освіти і науки України “Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти” №367 від 16.04.2018

Comments are closed.