Zero Waste School

Вітаємо команду «А І С Ю» та їхнього керівника Мелеганич О.Д. з перемогою у  проекті  Zero Waste School!

 

 

Шлях до перемоги був нелегким, адже  проект складався з кількох етапів! 241 день  50 шкіл України вчилися впроваджувати в реальність власні проекти та створювати таку атмосферу в місцевій громаді, яка б надихала  однодумців та послідовників.

У нашої команди все вийшло! Плідна праця  дала відмінний результат : АІСЮ в числі 25 шкіл-переможців! Вітаємо!

 

Дуже незначна частина молоді бере участь у громадських ініціативах та суспільному житті, що є результатом відсутності відповідних навичок, знань та зневіри у тому, що їхні дії можуть вирішити соціальні, економічні та політичні проблеми. В Україні було започатковано освітній проект “Zero Waste School”, метою якого є навчити школярів та вчителів через неформальне навчання впроваджувати культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і у світі. Команда Іршавського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 є учасницею цього проекту. Перший етап – проведення Дня екопросвіти в школі, встановлення в класних приміщеннях урн для роздільного збору сміття, віфдповідно зібрано іздано вторинну сировину – пройдено. Кожна мета веде до наступної. Другий етап проекту – Zero Waste Day у громаді.

Тож 21-22 вересня у міському парку буде проведено масштабний захід – відкритий та спрямований на всіх жителів нашого населеного пункту.

У програмі конкурси та розваги, майстер-класи, творчі майстерні, безкоштовні смаколики та напої.

 

 

Надзвичайне поруч, варто лише звернути  на нього увагу. Кожен проект фонду Кличко створює маленьке диво в історії залучених до нього дітей. Серед 1677 шкіл, які подали заявку на участь у проекті Zero Waste School була відібрана Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №1. У квітні вони пройшли навчання, на яких отримали знання та навички зі створення проекту.  По приїзду, не втративши натхнення, команда АІСЮ (Активної, Ініціативної Спільноти Юні), почала  реалізувати свій власний проект з сортування сміття у школі. Але це нелегка справа, в ній трапляються злети та поразки, труднощі і здобутки. Кожен проект потребує певної роботи. Від створення команди до реалізації самого проекту. Тому настав час діяти! Напередодні проведено конкурс на кращу урну для роздільного збору пластику та паперу. А 30 травня, як і передбачалося за планом, у школі пройшов Екодень під гаслом “Змішані відходи – сміття, окремо зібрані – ресурси”.

Програма Дня включала:

Етап 1 – «Інформаційний». У 3-10 класах відбулися тренінги:
для учнів 3-5 класів – «Що таке сміття і що з ним робити?» (відповідальні Марків А. та Шаленик Ю.);

для учнів 6-8 класів – «Для чого сортувати сміття?» (відповідальні Меренич І. та Голубокий С.);

для учнів 9-10 класів – «Сортування відходів – наш свідомий вибір» (відповідальна Мелеганич О.Д., спікер – начальниця комунального підприємства «Тепломісто» Чедрик О.А., депутат міської ради.)

Етап 2 – «Пошуковий» – розв’язування кросвордів та загадок на екологічну тематику, проведення екологічного квесту «Пошук несортованого» ( 4-7 кл.).

Етап 3 – «Ігровий» – інтерактивні та інтелектуальні ігри» «Як ти вчиниш, коли…», «Що впливає на чистоту довкілля», «Сортування відходів»

Етап 4 – «Тімбілдінг» – вправа «Коврик», «Розтяжка», «Лабіринт», «Сортування».

Проект успішно стартував у школі. А на початку осені він знайде своє продовження у громаді. Будемо слідкувати за успіхами команди, яка представляє нашу громаду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Згідно із соціологічним дослідженням, проведеним GfK Ukraine, лише 2% молоді беруть участь у громадських ініціативах та суспільному житті. Така невтішна статистика – результат відсутності відповідних навичок, знань та зневіри у тому,  що їхні дії можуть вирішити соціальні, економічні та політичні проблеми.

Керуючись Цілями Сталого Розвитку ООН, Благодійний фонд Klitschko Foundation прагне забезпечити молодь знаннями, необхідними для впровадження змін і розвитку громад. Разом із партнером Coca-Cola Foundation та компанією Coca-Cola  він підтримав глобальну ціль “Світ без відходів” (World without Waste). В Україні було започатковано освітній проект “Zero Waste School”. який має за мету навчити школярів та вчителів через неформальне навчання впровадити культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і у світі.

На конкурс було подано 1677 заявок зі всієї України. Програма проекту передбачала два заїзди для 50 шкіл ( по 25 шкіл у кожному). Відбір шкіл-переможців відбувався за наступними критеріями:
-повнота відповідей у системі my.klitschkofoundation.org та наявність відео;
-чітка мотивація школи реалізовувати зміни у місцевій громаді та впливати на її життя;
-сформована команда та її вмотивованість реалізувати проект;
-відповідність команди до вимог програми проекту.
-готовність провести тренінги для громади;
-разом реалізувати Zero Waste Day у своїй школі та громаді;
Команда Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ( а це учні 8 класу: Голубокий Сергій, Марків Анастасія, Меренич Іванна, Шаленик Юрій під керівництвом Мелеганич Оксани) перемогла у відборі. І тому з 16 по 18 квітня 2018 року була учасником проекту #ZWSUkraine. Під час триденної напруженої роботи наші учні отримали знання та навики зі складання проектів, роботи в команді та багато-багато іншої надзвичайно корисної інформації. Найціннішим є те, що здобуті  знання та вміння команда зможе  застосувати та реалізувати в громадській роботі .
Цей проект змушує кожного замислитися над тим, що, щоб зробити нашу країну чистою, недостатньо просто не смітити, потрібно ще навчитися переробляти сміття (яке вже створило людство!) і перетворювати його на  цінний ресурс.
Перша зустріч у Києві відбулася на Південному залізничному вокзалі столиці. На нас вже чекала  наш ментор – чудова дівчина – Ксенія Гладких, яка протягом трьох днів була наставником команди. Усі заходи відбувалися в заповідній зоні Пуща Водиця.
Урочистим і незабутнім було відкриття та виступи Президента  БО “Благодійний Фонд “Кличко” Аліни Носенко та Олесі Жулинської, директора  зв’язків із громадськістю Кока-Кола Україна. У програмі заходів цього дня  надзвичайно цікавим був ТІМБІЛДІНГ, проведений на свіжому повітрі, де 25 команд школярів із різних областей України разом із керівниками, менторами та інструкторами вчилися взаємодіяти в командах, виконуючи різноманітні завдання на логіку, кмітливість, уважність, уміння прислухатися до думки членів команди та працювати злагоджено.
Креативним було і знайомство, адже ще вдома потрібно було підготувати презентацію команди. А кожного вечора (і нам це дуже сподобалося!) відбувалися рефлексії на події дня та планування роботи на завтра.
Три дні лекцій, знайомств та тренінгів пролетіли надзвичайно швидко! Перший заїзд, на жаль,  позаду, а в Україні стало на 125 екологічно свідомих громадян більше.
Класно, що існують такі проекти, які дають дітям можливість розвиватися, дізнаватися про щось нове, спілкуватися із однолітками з інших регіонів України. А найголовніше – з’являється можливість досягти чогось більшого для своєї школи, району, зробити їх ще кращими! Бо хто як не ми, молодь України, повинні дбати про наше «завтра»! А такі проекти мотивують, позитивно впливають, учать бути цілеспрямованими і відповідальними!
Команда Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 щиро дякує за підтримку відділу освіти ОЗКСМС ОТГ, дає обіцянку не підвести у покладеній на них надії і зробить все можливе, щоб змінити себе та світ на краще.

 

Знайомтеся з командою АІСЮ:

https://www.youtube.com/watch?v=NaVzTxz4MSU

Comments are closed.